Kantor internetowy – co to jest?

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które korzystają z kantorów internetowych. Chęć ochrony przed kradzieżą w gotówki podczas wymiany w kantorze tradycyjnym, placówka, która znajduje się zbyt daleko, brak czasu na dojazd. Te wszystkie czynniki wpływają na to, że coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania. Dobry kantor internetowy to taki, który spełnia wszystkie wymagania swoich klientów, a także odpowiada na ich przyszłe potrzeby. Co można jeszcze powiedzieć o kantorze internetowym? Jak działa ta instytucja? zapraszamy do przeczytania artykułu!

 

Kantor internetowy

Kantory online to nowoczesne rozwiązanie na rynku wymiany walut. Zakup odpowiedniej waluty odbywa się za pośrednictwem bankowości internetowej oraz strony internetowej. Kantory te mają konta w różnych bankach, dzięki temu wymiana pieniędzy jest realizowana w naprawdę krótkim czasie i to bez pokrywania dodatkowych kosztów. Internetowy kantor walutowy sprawdzi się zatem w przeróżnych rozwiązaniach, bardzo często korzystają z niego również osoby w sytuacjach podbramkowych, kiedy nie mają możliwości szybkiej wymiany pieniędzy.

 

Normy prawne – internetowy kantor walutowy

Każdy, nawet najlepszy kantor online jest regulowany przez normy prawne. Aby z niego korzystać, trzeba zaznajomić się z kilkoma przepisami. Do norm prawnych należy między innymi: ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, reguluje działanie tego kantoru także prawo dewizowe, prawo przedsiębiorców, rozporządzenie parlamentu europejskiego i rady a także inne normy prawne.

 

Jak działa kantor online?

Dobry kantor internetowy wymienia pieniądze drogą online. Jest to świetne urządzenie, ponieważ wystarczy wejść na odpowiednią stronę, nie trzeba w tym celu wychodzić z domu, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Dokonując zamiany po raz pierwszy, trzeba koniecznie założyć sobie w konto wybranym kantorze i podać podstawowe dane osobowe. Przede wszystkim należy podać adres mailowy, wrażliwe dane osobowe, a także numer rachunku. Niestety, ale podanie wyszukanych danych jest wymagane przez Narodowy Bank Polski. Wszystko natomiast odbywa się w sposób legalny, dlatego nie trzeba obawiać się, że pieniądze zostaną w jakiś sposób zabrane.

Po założeniu konta należy przelać odpowiednią sumę pieniędzy, którą chce się wymienić. Koniecznie też trzeba sprawdzić kurs wymiany, ponieważ może się okazać, że przelanych pieniędzy będzie zbyt mało. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z procedurą, należy zatwierdzić cenę waluty. Proces wymiany następuje w sposób automatyczny, po chwili pieniądze znajdują się na rachunku użytkownika i może on płacić tymi pieniędzmi i działa to trochę na zasadzie wirtualnego portfela.

 

Zalety kantoru internetowego

Główną zaletą kantoru online jest to, że jest on otwarty 7 dni w tygodniu przez 24 godziny, ponieważ zwyczajnie wystarczy skorzystać z strony internetowej. Można za to wymienić pieniądze o każdej porze dnia i nocy i korzystać z wirtualnego portfela. Nie da się ukryć, że kantory online oferują swoim klientom dużo korzystniejsze przeliczniki.

Internetowe kantory stały się rewolucją w ostatnich latach. To nowoczesne rozwiązania, które pozwalają wymieniać pieniądze internetowo.