Prywatne konto bankowe – jaki bank wybrać?

W dzisiejszych czasach jesteśmy z każdej strony atakowani, przez uciążliwe reklamy, które namawiają nas do skorzystania z oferty danej firmy. Szczególnie często możemy spotkać się z reklamą banków, które działają na terenie naszego kraju np. mBank Katowice czy ING Bank Śląski. Każdy bank próbuje zwabić do siebie klienta, coraz to nowszą i lepszą ofertą, która dla przeciętnej osoby nie jest w ogóle zrozumiała, ani potrzebna. Na co więc zwrócić uwagę i jaki bank wybrać w celu założenia konta osobistego? 

Czym kierować się poszukująć profesjonalnego i bezpiecznego banku? 

Każdy z nas pragnie, aby wybrany przez niego bank, któremu powierzy wszystkie swoje oszczędności, był instytucją legalną, pewną i bezpieczną. Niestety, nigdy nie możemy być pewni, że wybrana przez nas instytucja, będzie działać na rynku przez kolejnych kilkadziesiąt lat i nie zostanie wchłonięta przez bardziej doceniany przez klientów bank np. mBank Katowice, ale na to niestety, nikt z nas nie ma wpływu. Możemy jednak dokładnie prześwietlić wybrany przez nas bank i upewnić się, że jego klienci są zadowoleni z działań banku. Najważniejsze jednak są warunki, jakie stawia bank nowym klientom, którzy chcą otworzyć konto osobiste lub konto firmowe, w zależności od potrzeb. Każdy klient pragnie, aby jego konto było darmowe i bez żadnych kruczków prawnych, które często są niewidoczne podczas podpisywania umowy. Zadbaj więc o to, aby wybrany przez Ciebie bank oferował darmowy dostęp do bankowości, przelewy w kraju oraz możliwość ubezpieczenia środków przechowywanych na nowo otwartym koncie bankowym. 

Bardzo ważna jest również lokalizacja placówki wybranego przez Ciebie banku. Istnieją sytuacje, w których pomimo tego, że wybrany przez nas bank posiada ofertę dopasowaną do naszych potrzeb, najbliższy punkt zlokalizowany jest ponad sześćdziesiąt kilometrów od naszego miejsca zamieszkania, co może być kłopotliwe w przypadku, gdy zmuszeni będziemy załatwić niektóre sprawy bankowe osobiście.