Kursy walut w kantorach Poznaniu – co zrobić, aby wymiana była opłacalna

Kursy walut w kantorach Poznaniu – co zrobić, aby wymiana była opłacalna?

Waluty można wymieniać na różne sposoby: w banku, w kantorach internetowych lub stacjonarnych, a nawet za pośrednictwem kont walutowych. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, który rodzaj wymiany walut jest najbardziej opłacalny. Jakie są wady i zalety każdego z nich?

Wymiana walut w kantorach w Poznaniu

Zanim zdecydujesz się na wymianę walut w kantorze w Poznaniu https://pomaranczarnia.pl/kursy-walut, to musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

  • kurs walut w kantorach w Poznaniu
  • średnie kursy walut dostępne, np. w internecie
  • spread
  • marża
  • dostępność waluty
  • czas wymiany
  • dodatkowe koszty

Jak zatem dokonać wymiany walut, aby nie stracić?

Wymiana walut w bankach

Wiele osób wymienia pieniądze w bankach. Można to zrobić zarówno online, jak i podczas wizyty w banku. Jest to bardzo prosta i szybka metoda wymiany pieniędzy. Niestety najmniej opłacalna. Bank nie pobiera prowizji za wymianę walut, lecz ma kiepski kurs wymiany, co powoduje, że podczas wymiany walut można stracić nawet kilkaset złotych (gdy są wymieniane duże kwoty pieniędzy).

Wymiana walut w kantorach w Poznaniu

Około 20% wszystkich transakcji wymiany walut odbywa się w kantorach stacjonarnych, np. kantory pomarańczarnia. Jeszcze kilka lat temu był to jeden z najpopularniejszych sposobów wymiany walut. Z usług kantorów wymiany walut można skorzystać niemal w każdym większym centrum handlowym, np. kantorów w Poznaniu jest 200, dzięki temu osoby przyjeżdżające z zagranicy nie mają problemu z wymianą walut. Niestety w kantorach stacjonarnych jest bardziej opłacalna niż w bankach, lecz mniej korzystna niż w kantorach internetowych.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę walut w kantorze w Poznaniu, to sprawdź, czy wybierzesz ten z najkorzystniejszą ofertą, np. kantor Pomarańczarnia.

Wymiana walut w kantorach internetowych

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością. W Polsce obecnie jest kilkanaście internetowych kantorów wymiany walut. Transakcje są szybkie, bezproblemowe i można je przeprowadzić z dowolnego miejsca na ziemi (wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu). Wymiana walut jest w pełni bezpieczna, ponieważ wszystkie dane są szyfrowane, a kantory podlegają pełnej kontroli NBP. Jeśli chcesz wymienić pieniądze w kantorze internetowym, to niezbędne jest posiadanie konta walutowego, na które zostaną przelane pieniądze po dokonaniu transakcji wymiany.

Niezależnie jaki rodzaj wymiany walut wybierzesz, to przed dokonaniem transakcji sprawdź kursy walut w kantorach w Poznaniu.