Co to jest deklaracja podatkowa i co zawiera?

Deklaracja podatkowa to po prostu forma przekazywania informacji dla celów podatkowych. Są to wobec tego dokumenty takie jak zeznania, wykazy i informacje, które są zobowiązani składać wszyscy podatnicy, płatnicy i inkasenci. Deklaracje podatkowe to właściwie najważniejszy element prawidłowego działania każdego podatku, który jest rozliczany zgodnie z prawem podatkowym.

Podczas wyjazdu za granicę w celach zarobkowych każdy powinien pamiętać o tym, że będzie musiał rozliczyć się z uzyskanych tam dochodów w obu krajach. Zeznania podatkowe aż w ośmiu krajach europejskich osoby, które przekraczają pierwszy próg podatkowy są zmuszone do oddania ponad połowy uzyskanych dochodów. W Szwecji jest to aż 57%, następnie Portugalia z 56,5% oraz Austria 55%. 

Deklaracja podatkowa Szwecja

Jeżeli pracujesz w Szwecji i obawiasz się rozliczania podatków samodzielnie, zwróć się do KAM Redovisning AB. My złożymy deklarację podatkową za ciebie terminowo i poprawnie. Zajmujemy się zarówno rozliczaniem oddelegowanych pracowników z Polski (INK1), jak i rozliczaniem podatku dochodowego CIT (INK2). Zwrócimy uwagę na wszelkie dostępne ulgi podatkowe, które przysługują danemu pracownikowi lub przedsiębiorcy. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu usług doradztwa podatkowego w Szwecji i jesteśmy na bieżąco z aktualnymi przepisami prawa. Deklaracja podatkowa Szwecja – kto nie musi jej składać? Są to osoby objęte podatkiem SINK. Jest to podatek dla nierezydentów, a więc pracownicy, którzy przebywają w Szwecji krócej niż 183 dni. Wielkość tego podatku SINK to 15% i można składać je samodzielnie lub z pomocą pracodawcy. W tym celu na druku KU-13 należy w szwedzkim Urzędzie Skarbowym złożyć informację o dochodach i zapłaconym podatku. Osoby rozliczające się w ramach podatku SINK nie muszą składać deklaracji podatkowej, ale oznacza to również, że nie mogą korzystać z ulg podatkowych i nie otrzymają zwrotu podatku. Warto pamiętać, że istnieje możliwość rezygnacji z opodatkowania SINK, właśnie dlatego osoby przebywające tam poniżej 183 dni mają prawo wyboru.

Doradztwo podatkowe w Szwecji

Doradztwo podatkowe to udzielanie pomocy i wyjaśnień podatnikom, płatnikom i inkasentom, podczas gdy muszą oni wypełnić swoje obowiązki rozliczeniowe. Doradca zajmuje się więc prowadzeniem twoich ksiąg ewidencyjnych dotyczących podatków, a także reprezentowaniem swojego klienta w postępowaniach toczonych przed właściwymi organami w sprawach związanych z tymi obowiązkami. Nie musisz więc martwić się nieznajomością języka, pomoże ci twój doradca podatkowy w Szwecji!