pełna księgowość

USŁUGI KSIĘGOWE – MUST HAVE W KAŻDEJ FIRMIE

Gdy tylko ludzie wynaleźli pieniądze i zaczęli handlować, konieczne stało się prowadzić stosowne rejestry, a potem rozliczenia. Można więc powiedzieć, że księgowa – bo zawód ten wykonują głównie kobiety – to jeden z najstarszych znanych ludzkości zawodów. Z roku na rok, z dekady na dekadę, rozliczeń i organów kontrolnych jest coraz więcej. I choć księgowe nie liczą już na liczydle ani nawet kalkulatorze, do dyspozycji mają całe spektrum narzędzi z komputerem na czele, nadal są absolutnie niezastąpione. Dlaczego?

Usługi księgowe, czyli co?

Księgowa to nie tylko osoba, na której barkach spoczywa rachunkowość, czyli przede wszystkim zbieranie i analizowanie faktur przedsiębiorstwa, rozliczenia z kontrahentami i klientami, obieg dokumentów oraz wpisanie ich do ksiąg rachunkowych. Co ważne, osoba odpowiedzialna za księgowość pilnuje, by dokumenty i rozliczenia trafiały na czas do Urzędu Skarbowego, ZUS-u i wszelkich innych organów oraz instytucji. Reprezentuje firmę i jest łącznikiem pomiędzy przedsiębiorcą a urzędnikami. Z tego głównie powodu powinna to być osoba kompetentna, zaradna i – co najważniejsze – godna zaufania. W końcu od tego, jak zajmuje się dokumentami, zależy kondycja, wizerunek i przyszłość firmy. Polecana pełna księgowość: http://taxcoach.pl/oferta/ksiegowosc/

usługi księgowe

Księgowy człowiekiem od zadań specjalnych

Choć prowadzenie rachunkowości nie wymaga dziś już wybitnie ścisłego umysłu, nadal przydaje się umiejętność analitycznego myślenia. Księgowy powinien stale się rozwijać i dokształcać, szczególnie w zakresie nowych obowiązków i ich modyfikacji wynikających z nowelizacji ustaw i wymogów prawnych przedsiębiorstwa z fiskusem – wszystkiego tego, na czym przedsiębiorca nie musi i nie ma czasu się znać. Księgowość to jedna z ważniejszych działek, wymagająca kompetencji i konkretnej wiedzy. Nie warto oddawać jej w byle jakie ręce.

Jeśli rachunkowości mamy w firmie dużo, można pomyśleć o zatrudnieniu księgowego na stałe. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że pracownik jest pod ręką, dlatego wszystkie bieżące sprawy można wyjaśniać od ręki. Dla wszystkich tych, którzy potrzebują okazjonalnego wsparcia i niekoniecznie regularnych usług, idealne będą usługi księgowe zlecone na zewnątrz. Zdolni, kompetentni księgowi świadczą je w ramach biur księgowych, nierzadko obsługując wiele firm jednocześnie. Szukając takiego biura zawsze warto sprawdzić referencje pracowników, ich uprawnienia i kompetencje, a także opinie dotychczasowych klientów i historię działalności.

Przezorny – jak mówi popularne przysłowie – zawsze ubezpieczony… i rozliczony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *