Oszczędzanie pieniędzy okazuje się wymagającym procederem. Niezaprzeczalnym jest bowiem fakt, że łatwiej jest odkładać finanse na lokacie w banku, niż w formie gotówkowej. Bezpieczne ulokowanie pieniędzy stanowi trafną propozycję zarówno wobec długoterminowego oszczędzania, jak i odkładania na określony i konkretny cel. Wobec podobnych potrzeb różne banki oferują lokaty, z których skorzystanie okazuje się mniej lub bardziej sprzyjające. Poniżej kilka najbardziej popularnych lokat terminowych, najczęściej wybieranych przez oszczędzających klientów.

1. Lokata w Alior Banku na dwa miesiące

Wspomniana lokata zapewnia wysokie oprocentowanie, wynoszące 4% – w porównaniu z innymi ofertami, podobne odsetki wydają się spore. Do założenia lokaty wymagane jest posiadanie konta, a minimalna wpłacana kwota wynosi tysiąc złotych. Kwota maksymalna to 10 tys. zł.

2. Lokata dla nowych klientów w mBanku

W tej propozycji pojawia się oprocentowanie 3,5%, a lokata zakładana jest na trzy miesiące. Również wymagane jest posiadanie konta, gdyż ta lokata stanowi ofertę dla nowych klientów mBanku, zakładających konto internetowe. Maksymalna kwota jest równa podanej powyżej, różnica pojawia się jednak w kwocie minimalnej, która w omawianej ofercie wynosi 500 zł.

Warto wspomnieć, że identyczne warunki posiada Bank Millenium, w którym mobilna lokata terminowa stanowi ofertę dla klientów zakładających nowe konto w tym banku.

3. Lokata Happy Plus – Idea Bank

Alternatywnym rozwiązaniem wobec powyższych staje się lokata terminowa w Idea Banku – znaczącą różnicą w tej opcji okazuje się brak konieczności zakładania konta osobistego w celu planowania oszczędności. Jest ona propozycją wyłącznie dla nowych klientów i obejmuje trzy miesiące z oprocentowaniem 3%. Minimalna kwota jest spora, wynosi bowiem ponad 10 tys. zł, przy kwocie maksymalnej 100 tys. zł.

Można więc uznać, że podobnych lokat jest wiele, dlatego każda osoba chcąca zaoszczędzić określoną sumę pieniężną ma szansę odnaleźć propozycję adekwatną do swoich potrzeb.

Leave a Comment