Osoby pragnące nabyć nieruchomość rzadko mają możliwość zakupu gotówkowego. Ceny mieszkań oraz domów są bowiem spore, stąd konieczność korzystania z ofert kredytowych. W odniesieniu do inwestycji w mieszkanie niezaprzeczalnie korzystne stają się kredyty hipoteczne – umożliwiają one bowiem zamieszkanie we własnym lokum i spłacanie kredytu w dogodnych ratach, dostosowanych do indywidualnych możliwości finansowych. Chcąc wziąć kredyt hipoteczny warto zapoznać się z dostępnymi na rynku propozycjami banków – poniżej krótkie zestawienie najbardziej popularnych i korzystnych pożyczek hipotecznych.

1. PKO Bank Polski – kredyt mieszkaniowy Własny Kąt

Wspomniany bank okazuje się być liderem pośród ofert kredytów hipotecznych. Głównym tego powodem staje się brak prowizji przez pierwszy rok kredytowania oraz niskie oprocentowanie, które wzrasta w latach kolejnych. Fundamentem uzyskania korzystnych warunków kredytu hipotecznego okazuje się zakupiona karta kredytowa oraz ubezpieczenie asekurujące przed utratą pracy. Ponadto należy założyć w banku konto osobiste, na które co miesiąc wpłacane będą pieniądze w kwocie minimalnej pięciu tysięcy złotych.

2. ING Bank Śląski

Również ten bank oferuje korzystną ofertę kredytu hipotecznego. Poza oprocentowaniem kredytobiorca zobowiązany jest jednak do opłacenia prowizji oraz skorzystania z usług dodatkowych, wśród których nieodzowne okazuje się ubezpieczenie na życie. Dodatkowo konieczne staje się założenie konta osobistego z regularnymi, comiesięcznymi wpływami w kwocie dwóch tysięcy złotych.

3. BOŚ Bank

Ostatni bank w niniejszym rankingu okazuje się być nieco bardziej wymagający finansowo – wyższa miesięczna rata wynika bowiem z większej prowizji oraz oprocentowania. Dodatkowe wymagania kreują się podobnie, jak w powyższych ofertach – kredytobiorca musi bowiem zaopatrzyć się w kartę kredytową na co najmniej pięć lat oraz skorzystać z usługi ubezpieczenia. Ponadto zobowiązany jest do założenia konta osobistego, na które co miesiąc będzie wpłacać dwa tysiące złotych.

Leave a Comment