Odzyskaj swoje pieniądze czyli windykacja należności

Masowa windykacja – co to jest?

Czasami nie możemy wyegzekwować spłaty należnych nam kwot i wówczas z pomocą przychodzą nam firmy windykacyjne, które zajmują się ściąganiem z dłużników określonych należności. A masowa windykacja to nic innego, jak prowadzenie dużej ilości zadłużeń. Bardzo chętnie korzystają z niej firmy, które posiadają dużą liczbę dłużników. Jest to wygodna forma w walce o odzyskanie swoich należności. Przydaje się tu też porada prawna.

Windykacja należności i jej rodzaje

Istnieje kilka sposób na odzyskanie należności. Jako pierwszy należy wymienić windykację polubowną, która opiera się na monitowaniu dłużnika o zaległościach, które ma on uregulować. Jeżeli jednak taka windykacja należności nie przynosi to rezultatu, wtedy możemy rozpocząć windykację sądową. Windykacja należności to również windykacja komornicza i pokomornicza oraz karna.

Wezwanie do zapłaty

W sytuacji gdy dłużnik nie wpłacił określonej kwoty w terminie, wówczas otrzymuje przedprocesowe wezwanie do zapłaty. Jeżeli mimo to nie będzie żadnej reakcji z jego strony, to wtedy zostaje wnoszony pozew do sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *