Kredyt hipoteczny – rozwiązanie idealne

Kupno domu lub mieszkania jest prawdopodobnie największym zakupem, jakiego dokonujesz w życiu. Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny, upewnij się, że wiesz, na jaki kredyt możesz sobie pozwolić, dowiedz się, gdzie możesz taki kredyt hipoteczny uzyskać, jakie są jego rodzaje i jak przebiega cały proces przyznania go.

Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest kredytem zaciąganym na zakup nieruchomości lub ziemi pod jej zastaw. Większość z nich jest zaciągana na dłuższy okres czasu, średnio 25 – 30 lat, ale okres ten może być krótszy lub dłuższy. Kredyt jest zabezpieczony na wartość Twojego domu do czasu jego całkowitej spłaty. Jeśli nie będziesz w stanie spłacać swoich rat, pożyczkodawca może przejąć Twoją nieruchomość i sprzedać go, aby odzyskać swoje pieniądze. Jeśli nie wiesz czy nie będziesz miał trudności ze spłatą rat kredytu hipotecznego skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego, aby dowiedzieć się, na jaką kwotę kredytu hipotecznego możesz sobie pozwolić. Pod uwagę należy także wziąć bieżące koszty posiadania domu, takie jak rachunki, czynsz, ubezpieczenie, opłaty za gaz i prąd. Kredytodawcy będą chcieli zobaczyć wykaz Twoich dochodów i niektórych wydatków, a także tego, czy masz jakiekolwiek inne zadłużenia. Bank chce mieć pewność, że będziesz w stanie utrzymać spłatę rat w przypadku wzrostu stóp procentowych, więc jeśli zdecydują, że nie możesz sobie na to pozwolić, mogą odmówić Ci udzielenia kredytu hipotecznego.

Gdzie uzyskać kredyt hipoteczny?

Wniosek o kredyt hipoteczny można złożyć bezpośrednio w banku lub u niezależnego doradcy finansowego, jeśli z takiej pomocy skorzystamy. Doradca finansowym ma dostęp do ofert z wielu banków i może na bieżąco porównywać oferty kredytów hipotecznych dostępnych na rynku. Możesz też myśląc o kredycie na dom skorzystać z kalkulatora, który obliczy wysokość rat i odsetek. Także porównywarki kredytów hioptecznych są dobrym punktem wyjścia dla każdego, kto stara się znaleźć kredyt hipoteczny dostosowany do swoich potrzeb. W jednym miejscu otrzymasz oferty kredytów hipotecznych wielu banków i będziesz mógł je ze sobą porównać i zweryfikować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *