Kredyt hipoteczny przy własnej firmie – czego się wystrzegać?

Jeżeli myślisz, że własna działalność dyskwalifikuje Cię pod względem ubiegania się o kredyt hipoteczny, to jesteś w błędzie. Możesz się o niego ubiegać, jednak od razu uprzedzamy, że droga do jego uzyskania na należy do najprostszych.

Jak przy każdym kredycie, również w hipotece bank musi mieć pewność, że jako klient, będziesz w stanie oddać to, co pożyczyłeś. Uzyskując stałe dochody z umowy o pracę już na starcie wygrywasz z tymi, którzy posiadają własną działalność gospodarczą. Tutaj sprawa ma się znacznie gorzej, jednak nie oznacza to, że musisz rezygnować ze starań. Będą one jedynie dłuższe i żmudniejsze.

Jeżeli zatem chcesz uzyskać kredyt hipoteczny prowadząc własną firmę, pamiętaj o poniższych błędach, których koniecznie musisz się wystrzegać.

Czas prowadzenia działalności gospodarczej

Jeżeli dopiero co otworzyłeś swoją firmę i chciałbyś od razu starać się o kredyt hipoteczny, możesz mieć nie lada problem z jego uzyskaniem. Bank bowiem dokładnie prześwietli możliwość spłacania przez Ciebie zobowiązania, które chcesz zaciągnąć. Co za tym idzie? Możesz się spodziewać, że Twój wniosek zostanie odrzucony, bowiem większość banków chce, aby ich potencjalny kredytobiorca prowadził działalność najmniej 12 miesięcy. W niektórych żąda się nawet 24 miesięcy.

Nieregularne dochody – z tym może być problem

Wpływy, to drugi aspekt, który jest rzetelnie badany przez bank. Kredytodawcy zależy bowiem na pewności, że każdego miesiąca jego klient będzie w stanie zapłacić ratę. Jeżeli zatem prowadzisz biznes, w którym Twoje dochody są nieregularne, a na dodatek wysokie, to możesz pożegnać się z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku. Banki na starcie odrzucają takich klientów, bowiem obawiają się, że wykazane dochody zostały zmanipulowane na potrzeby otrzymania określonej zdolności kredytowej.

Powyższe aspekty, to tylko jedne z nielicznych, na które powinieneś zwrócić uwagę przy prowadzeniu działalności gospodarczej. O kolejnych dowiesz się w następnym artykule.

 

Może Ci się przydać:

Oferty kredytu hipotecznegohttp://open.pl/kredyt-hipoteczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *