Jakie dokumenty do kredytu?

Często wielu z nas szuka pomocy w pożyczce gotówkowej. Często nie wiedząc jak się za to zabrać popełniają błędy i nie przynoszą wszystkich wymaganych dokumentów, aby otrzymać kredyt. Jest to problem przede wszystkim osób, które biorą kredyt po raz pierwszy i nie wiedzą zupełnie czego się spodziewać.

Wbrew powszechnej opinii do wzięcia kredytu gotówkowego nie jest potrzebne wiele dokumentów, banki coraz bardziej ograniczają formalności dzięki czemu wymagają niewielkiej ilości papierów. Obecnie tak naprawdę wymaga się jedynie dokumentów z trzech kategorii. Po pierwsze potrzebujemy dokumentów podstawowych, które potwierdzą naszą tożsamość. Dalej wymagane są zaświadczenie o dochodach oraz analiza zdolności kredytowej.

W pierwszej kategorii chodzi o potwierdzenie naszej osoby. Będziemy w tym celu potrzebowali dowodu osobistego dzięki któremu potwierdzimy naszą tożsamość. Poza tym, otrzymamy wniosek o kredyt gotówkowy, który będziemy musieli wypełnić podając swoje prawdziwe dane, które widnieją w dowodzie osobisty. Czasem taki wniosek można wypełnić za pośrednictwem internetu dzięki czemu całość formalności zostaje przeprowadzona w internecie.

Zaświadczenie o naszych dochodach jest również jednym z podstawowych dokumentów i wymaga się go w każdym banku jeśli chcemy wziąć kredyt gotówkowy. Prócz niego, możemy też potrzebować zaświadczenia o dochodach współmałżonka lub jego zgody na zaciągnięcie kredytu. Natomiast jednak jesteś rencistą lub emerytem, to wymagany jest odcinek rentowy/emerytalny. Kolejną różnicą jest praca na innej umowie niż o pracę np. umowie o dzieło to powinniśmy przedstawić odpowiedni dokument potwierdzający nasze zatrudnienie.

Ostatnią grupą dokumentów jest zdolność kredytowa. Kiedy już złożymy wszystkie dokumenty to bank zweryfikuje naszą zdolność kredytową i oceni czy ją posiadamy. Innymi słowy analizuje czy nasze dochody będą wystarczające na spłatę kredytu i życie.

Teraz pozostaje jedynie czekać na przyznanie nam, lub też nie, kredytu gotówkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *