Posiadanie własnego biznesu często pozostaje jedynie w sferze marzeń, gdyż wydaje się niemożliwym, aby móc osiągnąć sukces robiąc to, co się lubi, to w czym się jest dobrym i spełnionym. Przede wszystkim odstrasza cały zamęt z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń, sterty dokumentów, podpisów, kolejek urzędowych i liczenia, kiedy cały ten czas i pieniądze się zwrócą. Taka decyzja wiążę się z ryzykiem – czy uda mi się przebić na rynku i dotrzeć do ludzi chcących korzystać z moich usług…?

Założenie własnej działalności miało się odbywać w sposób szybki i sprawny dla przyszłego przedsiębiorcy. Urzędy, w tej kwestii, miały stać „frontem do klienta” i oszczędzać jego czas. Niestety rzeczywistość okazała się odbiegać od tej wizji i, ani nie jest szybko, ani sprawnie. Na tej przestrzeni powstała giełda spółek oferująca pomoc przyszłym biznesmenom. Giełda oferuje gotowe spółki z o.o oraz pełne doradztwo i organizację formalności związanych z prowadzeniem danej działalności. Zakup spółki z giełdy nie jest obarczony żadnym ryzykiem, gdyż zajmujemy się sprzedażą wyłącznie sprawdzonych spółek, które nie są zadłużone i zapewniamy w tej kwestii całkowite bezpieczeństwo. Spółki są prowadzone zgodnie z obowiązującym prawem handlowym. Ponadto, minimalizujemy poniesiony przez klienta nakład czasu i finansów, związany z rozpoczęciem działalności. Tutaj działanie jest natychmiastowe – nabywca spółki zaczyna od razu funkcjonować na rynku, a więc i zarabiać. Efekt jest bliski a nie odległy w czasie, co trochę zniechęca i obniża zapał do pracy. Treść umowy zakupu spółki może zostać zmodyfikowana według uznania klienta. Jeśli, więc ktoś zniechęcony oczekiwaniem na formalne rozpoczęcie swej działalności uzna, że pomysł: ”kupię spółkę” z o.o. wprowadzi w życie, na pewno przyniesie mu zamierzone oczekiwania. Gotowe spółki posiadają już określona pozycję na rynku, dzięki czemu klient wchodzi w sprawdzony biznes, który posiada zaufanie partnerów biznesowych. Dzięki, ukształtowanej już pozycji wiarygodności danej firmy, sprawniej i szybciej można prowadzić handlowe pertraktacje i dokonywać transakcji. W końcu nie musimy wyrabiać marki, która już istnieje i cieszy się przychylnością na rynku handlowym.

Jeśli, masz więc w zamyśle własny biznes, zastanów się czy nie warto na ogłoszenie giełdy spółek o treści: ”sprzedam spółkę”, nie odpowiedzieć: „kupię spółkę” !

Leave a Comment