Biuro rachunkowe – czym się zajmują?

Biuro rachunkowe jest miejscem, w którym pracuje doradca podatkowy. Osoby, które zakładają firmę lub prowadzą własną działalność, powinny skorzystać z usług doradcy, który udzieli potrzebnych informacji lub zajmie się księgowością. Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe i kiedy warto się do niego udać?

Biuro rachunkowe – zakres usług

Doradca podatkowy świadczy trzy najważniejsze usługi: doradztwo podatkowe, usługi księgowe oraz obsługę kadrowo-płacową. Większość z nas czuje lęk przed słowem „podatki”, jednak doradca podatkowy jest właśnie osobą, która zajmuje się wyjaśnianiem zawiłości podatkowych i odciąża nas, jeśli nie jesteśmy w stanie sami prowadzić księgowości naszej firmy.

Czym może zająć się biuro rachunkowe w moim imieniu?

Biuro rachunkowe oferuje m.in. doradztwo w zakresie wyboru formy opodatkowania i interpretacji aktów prawnych, opracowanie opinii prawno-podatkowych, reprezentowanie klienta przed organami skarbowymi, audyt podatkowy, prowadzenie księgowości, pomoc w założeniu firmy oraz przygotowywanie deklaracji podatkowych i list płac. Udając się do doradcy podatkowego, możemy liczyć na pełną dyskrecję, z uwagi na obowiązującą go tajemnicę zawodową.

Ceny usług doradcy podatkowego

Cena zależy od rodzaju usługi i ilości powierzonych obowiązków. Zazwyczaj biuro rachunkowe udostępnia cennik na swojej stronie internetowej. Jeśli miejscem twojego zamieszkania jest Wrocław, możesz skorzystać z usług Kancelarii MCN, która udostępnia ceny telefonicznie lub podczas pierwszego spotkania. Dowiedz się więcej na http://mcnkancelaria.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *